• Merve Taşkan

Belki de Şimdi Tam Zamanı

Bundan üç hafta kadar önceye gidelim, korona virüsü haberiyle önce bir şok yaşadık, sonra anlamaya çalıştık, sonra da kabul sürecine geçtik... Ya da geçemedik.


Ve evlerimizde yeni düzende bir hayat akmaya başladı bile... Önceden evden çalışmayanlar eve mini ofisler kurdu. Genelde evde olanlar evin şimdiki yoğunluğuna ayak uydurmaya başladı. Çekirdek aile üyeleri birbirine daha çok zaman ayırma fırsatı yakaladı. Yani herkesin hayatı o ya da bu şekilde değişime uğradı.


Eğitimlerde “Tutkun nedir? Ailen ve işinden başka (eğer işini seviyorsa tabii) kalbini ne attırıyor” diye sorduğumda genelde büyük bir sessizlik olur ve sadece birkaç meşgale ya da ilgi alanı duyarız. Hep söylenen de şudur; “İş, çoçuk, ev derken ömür akıyor zamanımız mı var?” Evet şu an zamanımız var. En yoğun çalışanımızın bile en azından trafikte geçirmediği zamanı var. Hatta önümüzdeki aylarda da daha zamanımız olacak gibi gözüküyor.


Acaba bu süreci faydalı hale getirmek mümkün mü? Hemen şu soruları kendimize sorabiliriz; benim neler ilgimi çekiyor? Neyle ilgilenmek bana heyecan verir? Kendi öz irademle en son ne zaman bir şey öğrendim ve bu benim kalp atışımı hızlandırdı? İnternet hiç olmadığı kadar zengin. Sipariş verdiğiniz kitap en geç haftaya kapınızda.Birçok işinin erbabı online eğitimler veriyor. Yeter ki bizi harekete geçiren sihirli kelimeyi bulalım. Ve o kelime bize tekrar öğrenme heyecanı, uygulama heyecanı, farklı ufuklarda gezinme heyecanı katsın. Hadi kendinizi alternatifler zenginliğine bırakın, ruhunuz özgürleşeceği anahtarı bulsun..

43 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

KOD: Hikaye