Spontane Yaratıcılık

Sanatla Dönüşüm

Sanat Dönüştürür, Çünkü Sanatta Sınır Yoktur

 

Sanat, sanatçı olmayanın da faydalanması gereken, bizi duyularımız, vücudumuz ve zihnimizle bütünleştiren ve bu süreçte bize bolca şifa veren sonsuz bir güçtür. Sanatla harmanlanan eğitimlerde bir düşüncenin davranışa içselleşerek dönüşümünü deneyimlemek, konfor alanından çıkışları, zihnin yarattığı duvarların yıkılışını seyretmek büyük keyif verir.

 

Çünkü sanatta sınır yoktur. Sanki yine beş yaşındaymış gibi ‘olmaz bu herhalde’ sınırlamaları koymadan, ‘başkası ne der’ acaba korkusu yaşamadan.

 

Yaratıcılık hep içimizde ama ortaya çıkabilmek için bilgiye, ilgiye, güvene ve serbest bırakılmaya ihtiyacı var. Durumlara farklı bakabilmek için, insan doğasını daha iyi analiz edebilmek için, en önemlisi de kendi potansiyelimizin farkına varabilmek için. Yargısız; en çıplak ve gerçek haliyle. 

  • Spontane Yaratıcılık 

  • Metod Oyunculuğu ile Liderlik 

  • Hikaye Anlatıcılığı 

 

Yüksek lisans derecesini The Actor Stüdyo'da Tiyatro Yönetmenliği alanında tamamlayan, aynı eğitim kurumunda hocalık yapan ve yüksek bütçeli oyunlar yöneten Merve Taşkan liderliğinde yürüttüğümüz Sanatla Dönüşüm programlarımız ile eğitime bambaşka bir boyut kazandırıyoruz.